wtorek, 19 lutego 2013

Kruche to wszystko...

Jesteś i za chwilę cię nie ma. 
Dziś dotarła do mnie informacja, że odeszła mała Maja, którą poznałam dzięki kampanii "Na jednym wózku".
Ściska w sercu. 
Życie z precyzyjnym rytmem dnia, rehabilitacja, terapie. Dobre chęci i wiara w to, że będzie coraz lepiej. Maja jest dla mnie kolejnym dzieciątkiem, które zostawiło do odrobienia trudną lekcję pokory, że czasem, mimo olbrzymiego wysiłku, tak po ludzku, nie da się zrobić nic więcej. 
W takich momentach jeszcze silniejsze staje się we mnie pragnienie, żeby Zoszka nie wymagała tylu terapii. Nie wiem co nas czeka, jak długo będziemy mogli jej towarzyszyć, a tak niewiele czasu i sił pozostaje na zwyczajne życie. 
Na szczęście, mimo mniejszych i większych faz buntu i zagubienia potrafię cieszyć się tym, co mam. Czasem chyba stanowię całkiem zabawny widok, rozczulając się nad mikro postępem, który urasta do rangi złotego medalu olimpijskiego ;)
Wierzę, że Maja przyniosła wiele dobrego swojej rodzinie i mimo młodego wieku była niezłą nauczycielką! Cieszę się, że dane jej było otrzymać dużo miłości i niezbędnego wsparcia do tego, by godnie żyć, mimo wielu trudności, z którymi zmagała się każdego dnia. 

Śpij w pokoju, Aniołku.

9 komentarzy:

 1. Mój Aniołek spogląda na wszystkie chore dzieci z Góry :(..Dziękujemy za wsparcie

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieci nie powinny umierać :(

  Ktoś podle wymyślił ten świat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gofer, przeczytaj J 9, 1-3, a potem zajrzyj tu: http://majakropiwnicka.eu/podziekowania/ , a zobaczysz, ile dobrego zrobiła Majucha dla innych. My nie rozumiemy w pełni woli Pana.

   Wuj Jacek

   Usuń
  2. Wuju drogi, są takie momenty, tak mi się wydaje, że bez względu na to czy się wierzy czy nie, świadomość dobra, które wypływa z cierpienia dziecka czy też fakt, że jego ból nie jest naszą winą nie wystarcza by się nie buntować przeciwko temu co się dzieje czy pozytywnie patrzeć na świat.

   Pozdrawiamy.

   Usuń
 3. Spij w pokoju i czuwaj nad rodzicami.
  Kasia i Tomcio

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadne dobro nie powinno być opłacone śmiercią tak niewinnej istoty.

  OdpowiedzUsuń