sobota, 16 lutego 2013

Wiosna poszukiwaaana

Pochmurno, chłodno i seeennie z braku słońca i niskiego ciśnienia. Czekamy wiosny. Z utęsknieniem!
Zosia wbrew warunkom meteo świetnie ćwiczyła w ubiegłym tygodniu, mimo wczesnych pobudek i licznych zajęć. W ośrodku dała się porządnie ponaciągać. Wytrzymała też całkiem długie pionizowanie przy drabinkach i oswajała się z mechanicznym koniem (!), który miał za zadanie rozluźnić miednicę. Ustawień tempa jazdy było kilka, ale dziwnym trafem Zosia uruchamiała te najszybsze podskakując jak szalony kowboj podczas rodeo J
U pani Anetki potrafiła złapać równowagę na swoich osobistych stopach bez wspomagania przez sandałki z wkładkami, a także stać opierając się jedynie na niewielkim wałku do ćwiczeń, który nie był do niczego przymocowany. Dumni jesteśmy z niej bardzo!
Do tego wszystkiego usłyszałam, że uruchomienie Zoszki do chodzenia staje się coraz bardziej realne. Nie wiemy w jakim zakresie się to uda, na ile Zosinkowa główka będzie chód akceptować. Jest w Małej jednak potencjał, a my mamy to szczęście być co jakiś czas świadkami stawiania małych kroczków naprzód. Nie możemy tego zmarnować. Taki optymistyczny "kop" od czasu do czasu bardzo dodaje sił. Zwłaszcza jak w szarej,  zimowej rzeczywistości czeka się niecierpliwie na pierwszy powiew wiosny ;)

P.S. Po lewej stronie zamieściłam odnośnik do fundacyjnej podstrony stworzonej dla Zosi.
Tam również znajdują się informacje dotyczące tego, w jaki sposób można wesprzeć Zoszkę 1% lub darowizną. Dziękujemy za pomoc J!

7 komentarzy:

 1. Małymi kroczami dojdzie Zosia do celu - albo już dochodzi.
  Da radę - przecież to pewne.

  Silna, piękna kobieta.
  Grunt, że się nie poddaje.
  I grunt, że Wy się nie poddajecie.

  Super.

  Pozdrawiam cieplutko. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zoszka kolejne postępy ma na koncie-super! A wiosny to chyba wielu z nas potrzebuje , ja sama z utęsknieniem czekam, bo ostatnio smutne dni i brak ochoty do działania takiej jaką daje słońce i przebywanie na świeżym powietrzu. Pozdrawiamy Was dziewczyny :) I oby przyszła do nas wiosna jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się z postępów Zoszki! To bardzo silna i dzielna dziewczynka.
  No i masz rację - byle do wiosny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. My też wiosny szukamy:) Ale ona nas w końcu pewnie znajdzie pierwsza;) I może wtedy będziemy mogły pójść z dziećmi za rączkę na spacer, co????? Jak nie w tym, to już na pewno w przyszłym roku!!!????? Mocno w to wierzę! Jak tylko Zosia rozkmini, jaka to frajda, wiać mamie, dostanie torpedowego przyspieszenia:) Na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 5. śnieg śnieg i jeszcze raz śnieg. Zasypało nas dziś porządnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas zima też nie daje za wygraną. Ale przyjdzie taki dzień, że będzie musiała odpuścić :)

   Usuń