poniedziałek, 13 maja 2013

W skrócie

 - Za nami kolejna kontrola Zoszkowych ocząt. Jest dobrze. Wizja operacji wciąż odległa. Pojawił się lekki zez pionowy, oczka nadal uciekają w stronę noska przy spinaniu się Zosi z emocji lub gdy razi ją mocne światło. To wszystko występuje jednak symetryczne i zdaje się utrzymywać na podobnym poziomie co kilka miesięcy temu. Czekamy. Kolejna kontrola za pół roku. W przełamywaniu lęku przed wszelkimi badaniami lekarskimi poprawy brak. W tej kwestii również czekamy ;)
- Minął miesiąc odzwyczajania Zosi od ssania paluszków. Są jeszcze miejsca niezacerowane w pogryzionych rękawkach J Jest inaczej. Kiedyś Zoszka zasypiała błyskawicznie dzięki ssaniu. Teraz porzebuje więcej czasu, ale ku naszemu zaskoczeniu robi to nadal samodzielnie. Zuch dziewczynka! Mamy też wrażenie, że po odstawieniu paluszków Zosiak jest bardziej aktywny, więcej gada po swojemu i dostrzega więcej z otaczającego ją świata. Walczymy więc dalej.
- Drzemka została uznana przez Zosię za część dnia zupełnie zbędną. Zobaczymy jak to będzie po powrocie do pełnego trybu rehabilitacji i większego zmęczenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że zapotrzebowanie na sen stało się w ostatnich miesiącach mniejsze.
- Zosiula wychodziła z łóżeczka przez jakiś czas sama i przestała. Pojawił się strach. Wystarczy jednak tylko troszkę jej pomóc i daje radę. Nie raz już tak bywało: pojawienie się nowej umiejętności - regres - przełamywanie strachu - ponowne pojawienie się takiej czy innej umiejętności. Czekamy.
- Ostrożność Zoszki w łóżeczku zdopingowała nas do zdjęcia zamykanej barierki. Czyli nasz Bąbel śpi w łóżeczku standardowym. Yeah J!

A tu Zosia pokolacyjna, wtulona beztrosko w tatowe ramiona. Wie gdzie jest bezpiecznie.
Słodki widok, prawda J?

4 komentarze:

 1. ojj Weroniko, dziękuję Bogu, że cię spotkałam na swojej drodze. Jestem z Wami serduchem. I cieszę się z wami każdym, choćby maleńkim kroczkiem na przód. Dziękuję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doping jest zawsze mile widziany - dzięki :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń