wtorek, 9 lutego 2016

Zaproszenie do zbiórki czyli o dużych sprawach będzie

Jakiś czas temu zrodził się projekt napisania bardzo niezwykłej książki, która miałaby w przystępny sposób opowiadać dzieciaczkom o różnych formach niepełnosprawności. 
"Duże sprawy w małych głowach" powstały. Wszystkie osoby, które pracowały nad stworzeniem książki robiły to nieodpłatnie pro publico bono. Pierwszy nakład, wydany za wspólnie zebrane pieniądze, rozszedł się jak ciepłe bułeczki, tak wielu było chętnych. 
Mnóstwo osób wciąż czeka i powiem Wam, jest na co! Szczęśliwie załapaliśmy się na jeden egzemplarz i właśnie jesteśmy w trakcie czytania. To naprawdę niezwykła książka, która przystępnie opowiada o niepełnosprawności, o której niejednokrotnie my jako społeczeństwo nie wiemy jak rozmawiać. O samej książce napiszę innym razem, dziś natomiast chciałabym Was gorąco zachęcić do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy, aby mógł się ukazać kolejny nakład.

Pomóżmy naszym maluchom zaspokoić naturalną ciekawość i otworzyć je na relacje z drugim człowiekiem, bez względu na to czy jest osobą z niepełnosprawnością czy też nie.

Wszystkich chętnych do wsparcia tego projektu zapraszam tutaj: https://pomagam.pl/duzesprawy a także na profil Fb/ Duże sprawy w małych głowach, gdzie można śledzić na bieżąco wszelkie akcje związane z tą książką.

Liczy się każda złotówka 


3 komentarze:

 1. I tutaj też o zbiórce... Temat jak widzę po blogach bardzo na czasie(i kto to pisze - u mnie też apel hi, hi, hi). Ale im więcej nas, tym chyba lepiej. A tego egzemplarza książki po troszku zazdroszczę... Pozdrawiam cieplutko i ściskam dzieciaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że każdy kto miał styczność z książką wie, jak wartościowa to rzecz. Z drugiej strony, jeżeli ktoś nie miał w rękach książki, ale zna Agnieszkę, mamę Dzielnego Franka i terapeutyczny team, z którym współpracuje to wie, że publikacja musi mieć moc ;) A jeśli kogoś nie dotyczą dwa pierwsze zdania, to warto zaufać tym, którzy wiedzą, że projekt jest naprawdę wyjątkowy i wspomóc go cegiełką ;)Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. I z takim wsparciem nie ma opcji, by się nie udało :)

  OdpowiedzUsuń