poniedziałek, 29 lutego 2016

Checklista

Status: kompletna.

Trwające od kilku miesięcy emocjonalne zawirowania Zoszki zmotywowały nas, żeby oprócz konsultacji terapeutycznych sprawdzić, czy przyczyna nie jest czasem somatyczna. Czyli w skrócie zaczęliśmy działać dwutorowo, intensywniej niż zazwyczaj.

Po kilku miesiącach zakończyliśmy badanie Zoszki wzdłuż i wszerz. 
Kilkukrotnie odwiedziliśmy neurologa.
Zrobiliśmy badanie EEG (padaczka wykluczona).
Spotkaliśmy się z neurochirurgiem.
Zbadaliśmy Zosię pediatrycznie (podstawowe badania ok, w tym uszy oraz gardło).
Zrobiliśmy RTG brzuszka, żeby sprawdzić jak działa dren oraz czy okoliczne narządy funkcjonują tak jak powinny.
Do kolekcji dołożyliśmy zdjęcie zrobione tomografem komputerowym - tym razem była to kontrola głowy i zastawki.
Dotarliśmy również na kontrolę stomatologiczną.


Podsumowując ostatnie badania, Zoszka jest zdrowa jak ryba pomijając choroby, które otrzymała w pakiecie w okresie noworodkowym.
Wielkimi krokami zbliża się finał wyżynania się szóstek - ostatnia właśnie się przebija. Wlokło nam się to niemiłosiernie (od września) i naprawdę dawało solidnie popalić. Tym samym odpada więc jeden z czynników, który mocno wpływał w ostatnich miesiącach na samopoczucie Zosi.
Przyczyna zachowań Zoszki albo jest somatyczna i nie udało nam się jej ustalić, albo, co najbardziej prawdopodobne, jest częścią zaburzeń neurologicznych, z którymi Zosia zmaga się każdego dnia.

Żeby tak można było w czarodziejski sposób zadziałać plasterkiem raz-dwa. Znaleźć chore miejsce, odkazić i osłonić przed zewnętrznymi czynnikami. Ale tak się niestety nie da. Przed nam więc kolejne próby znalezienia sensownej pomocy dla Zoszki. Plus całej sytuacji jest taki, że Zosi raczej nic, ponad to o czym już wiemy, nie dolega.

*****

W ramach nowości Zosia konstruuje ostatnio zdania w fajny sposób. Mówi poproszę, po czym pokazuje kolejne symbole np. "pomarańcza" + "jeść" czyli mamy mix różnych sposobów komunikacji w tym samym zdaniu, a do tego szczyptę kultury 

Za to na pytanie co chce jeść, jabłuszko czy banana, odpowiedziała ostatnio, że jabłuszko może być

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz